Monica nu a putut aduce victoria pentru România! Moni a fost învinsă de Petra Kvitova! Ne jucăm totul sau nimic la Dublu! România 2-2 Cehia! Hai Monica! Hai Olaru!

7 feb.

Stiri România - International

Monica Niculescu a fost învinsă de Karolína Plíšková în trei seturi scor: 4-6,6-4,1-6! De la ora 18:30, jucăm pe viață și pe moarte la Dublu!

Așa am trait meciul Monicăi:

Set-1: Pliskova a câştigat primul set: 6-4. Cehoaica a fost mai autoritară pe teren, în timp ce Monica a dat primele semne de frustrare. Cele două jucătoare nu s-au mai întâlnit din 2014, iar Pliskova nu reuşise până acum, în patru seturi jucate, să câştige vreodată mai mult de trei game-uri într-un set în faţa Monicăi.

Set-2: Minute Magice pentru Monica,  o mostră de ping-pong pe terenul de tenis de câmp, în apropierea fileului, îi pune matematic în buzunar Monicăi Niculescu un break alb, al treilea game consecutiv şi o şansă nesperată cu care închide setul 2 scor 6-4, pe propriul serviciu.

Set-3: Câştigat de Pliskova scor: 6-3. Monica Niculescu se temea atât de mult de serviciul doi, pe care are procentaj de…