SPORT: REGE ÎN SCOȚIA – Ianis Hagi a marcat o dublă de senzație și a adus victoria lui Rangers în meciul cu Braga

21 feb.

PHOENIX WEB NEWS

AED-mingeFOTBAL – UEFA LEAGUE  —  RANGERS – BRAGA 3 – 2 Fransergio 11′, Abel Ruiz 59′ / Ianis Hagi 67′, 82′, Joe Aribo 75′

Seară de senzație pentru tânărul Ianis Hagi la Glasgow Rangers, reușind două goluri extraordinare, primul fiind o bijuterie, în fața a 40 000 de spectatori de pe Ibrox Stadium la meciul său de debut în Europa League pentru echipa scoțiană și aducând în extremis victoria pentru echipa sa.

skysports-ianis-hagi-rangers_4913676  Ianis Hagi – Urletul descătușării după golul victoriei

Meciul a început rău pentru Rangers, care s-a văzut condusă acasă cu 2-0 de portughezii de la Braga. Cu Ianis Hagi din primul minut pe teren în tricoul lui Rangers și cu Gheorghe Hagi în tribună, Braga a defilat în prima repriză, lăsând impresia că este o diferență uriașă de valoare între cele două echipe, însă miracolul a început în minutul 67′: Ianis primește o pasă la marginea…